ניקוי אבנית בשיניים

כולנו יודעים, כבר מגילאי הילדות הצעירים, מהי החשיבות של צחצוח שיניים, פעמיים ביום – בוקר וערב ואנשים רבים גם מקפידים על פעולה זאת.

יחד עם זאת, ישנן עוד מספר פעולות, שחלקן הגדול חשובות לא פחות, על מנת לאפשר לנו לשמור הן על בריאות השיניים והן על המראה האסטטי שלהן, אחד מהפעולות הללו הן הגעה תקופתית (התדירות האופטימאלית היא אחת לחצי שנה וההמלצה היא להגיע לטיפול זה לפחות פעם בשנה) לטיפולי ניקוי אבנית בשיניים.

כאשר מדברים על ניקוי אבנית בשיניים מתכוונים בדרך כלל לטיפול אשר מתבצע על ידי שיננית מוסמכת ומקצועית. יחד עם זאת, חשוב לציין שישנו גם הליך של ניקוי אבן בשיניים עמוק, אשר ייעודו טיפול בחניכיים – בהליך הטיפול הזה, השיננית עושה שימוש במכשור חדשני ומתקדם – זה יכול להיות מכשור ידני או מכשור חשמלי, אשר ייעודו להסיר את רובד החיידקים שהצטבר בין השיניים לחניכיים ולנקות את השיניים באופן יסודי מאותה אבנית אשר הצטברה על גביהן.
הנזקים העלולים להיגרם מאבנית בשיניים:
אבנית היא שכבה קשה מאוד אשר עלולה להצטבר על גבי השיניים וצחצוח השיניים לבדו לא יספיק בכדי להסירה – אבנית עלולה עם הזמן, לגרום להיווצרותם של חיידקים – מה שעלול להוביל למחלות חניכיים והתמודדות עם מקרים של נסיגת חניכיים – העלולות להוביל להיחלשות השיניים ולבעיות רבות אשר עלולות להיגרם כתוצאה מכך כגון: אובדן שיניים.

הזנחה ואי הגעה תקופתית לטיפולי ניקו אבן בשיניים, עלולה להוביל במקרים קיצוניים גם לצורך בביצוע של ניתוח חניכיים.
מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לא להזניח את הנושא של ניקוי אבן מהשיניים, להגיע לשיננית מינימום פעם בשנה ולעבור טיפולי הסרת אבנית – בעת ההגעה לבדיקה, השיננית אף יכולה לבחון לעומק את מצב החניכיים של המטופל שלה ובמידת הצורך לבצע טיפול ניקוי אבנית בשיניים עמוק יותר או להפנות אותו לטיפולי חניכיים אצל רופא השיניים ד"ר בלומר – מה שימנע מבעיות חמורות יותר להתפתח בהמשך הדרך. 

הליך טיפול הסרת האבנית:
ניקוי אבנית בשיניים, הוא טיפול קצר יחסית, אשר יכול אולי להסב מעט אי נוחות אך רוב המטופלים לא מעידים על כאבים. עם סיום הטיפול, המטופל עלול לחוש תחושת רגישות בפה, אבל כאמור, ברוב המקרים המטופלים לא מתלוננים לא על כאב ולא על אי נוחות. 

אנשים רבים כלל לא מודעים לחשיבות של טיפול זה ולהליך הפשוט שהוא טומן בחובו, מה שעלול להוביל למצב של הזנחה והתפתחות של בעיות שונות בחניכיים כתוצאה מכך. לכן, המודעות לחשיבות הטיפול ולעובדה שהוא טיפול פשוט שלא מסב אי נוחות, הינה חשובה ובהחלט יכולה לגרום ליותר ויותר אנשים לבקר אצל השיננית אחת לתקופה של בין חצי שנה לשנה. 
 
לצערנו, אנשים רבים מגיעים למצב בו הם סובלים מנושא של נסיגת חניכיים ובמקרים רבים אף נדרשים לעבור ניתוח חניכיים בכדי להטיב את מצבם, רק בגלל הזנחת הנושא של ניקוי אבנית בשיניים. 

כחלק מכך, חשוב להיות מודעים לעובדה, שישנן פעולות בהן ניתן לנקוט על מנת להימנע מהמצבים הללו ובין היתר: להקפיד על צחצוח השיניים בצורה נכונה ועם משחת השיניים המתאימה, פעמיים ביום, לנקות את השיניים לאחר ארוחות באמצעות חוט דנטלי, הגעה לבדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים (ההמלצה היא אחת לחצי שנה) וכאמור, דאגה לעבור טיפולי ניקוי אבנית מהשיניים לפחות פעם אחת בשנה. כל הפעולות הללו ימנעו מהאנשים אשר ינקטו בהם את הצורך להתמודד עם מקרים קשים ומורכבים של בעיות בשיניים ובחניכיים – בעיות אשר נחשבות למאוד נפוצות. 

נשמח לעמוד לשירותכם:
 

שעות פעילות:

ימים א' - ה'  8:30 - 20:00
בתיאום מראש.

ימים ג'-ה' במרפאה בתל אביב
תיאום תורים בטלפון:
072-33-80-553  |  03-6488235


 
book2, book, reading

כתובתנו:

ראול ולנברג 20, מתחם CU בניין A, קומה 1, רמת החייל, תל אביב
המרפאה ברח'' ראול ולנברג בתל אביב פתוחה בימי שישי, ומספקת מענה לשעות חירום.
כמו כן, חיילים רבים מנצלים את חופשת סוף השבוע בכדי ליהנות מטיפולי שיניים איכותיים במרפאתנו בימי שישי.

סניף נוסף : סוקולוב נחום 88, חולון

 
home, home, house, building
נשמח לעמוד לשירותכם: